OK

از نظر اداره مهاجرت کانادا چه کسي توريست است؟

توريست کسي است که تابعيت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانوني از کانادا ديدن مي کند. ساليانه کشور کانادا بيش از ۳۵ ميليون بازديد کننده را ميزباني ميکند که با ويزاهاي غير اقامتي وارد اين کشور ميشوند.

از نظر اداره مهاجرت کانادا چه کسي توريست است؟
توريست کسي است که تابعيت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانوني از کانادا ديدن مي کند. ساليانه کشور کانادا بيش از ۳۵ ميليون بازديد کننده را ميزباني ميکند که با ويزاهاي غير اقامتي وارد اين کشور ميشوند. به غير از افراد داراي اقامت کانادا و شهروندان کانادايي، براي مسافرت به کانادا همه افراد نياز به مجوز ورود به کانادا را دارند. اگر شامل معافيت هاي کشورهايي که نياز به ويزا ندارند نميشويد، براي ورود موقت به کانادا جهت بازديد از کانادا، تحصيل در کانادا و يا کار در کانادا، نياز به ويزاي کانادا داريد. اين ويزاي موقت را Temporary Resident Visa يا همان TRV مينامند. TRVمدرکي است که براي متقاضي بازديد کننده از کانادا صادر ميشود و او آفيسر مهاجرت به کانادا را قانع کرده است که شرايط لازم براي اخذ ويزاي کانادا را داشته است.
ويزاي توريستي کانادا معمولا به شکل ويزاي تک ورود single entry يا ويزاي مولتيپل کانادا multiple entry يا همان ويزاي پنج ساله کانادا صادر ميشود. ويزاي توريستي براي متقاضيان ايراني معمولا يا به صورت سينگل اينتري به مدت درخواست متقاضي يا به صورت مولتيپل اينتري به مدت ۵ سال (يا پايان مهلت پاسپورت) صادر ميشود. بر اساس قانون کلي حداکثر زماني که توريست کانادا ميتواند بدون خروج از کانادا در اين کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه دارندگان ويزاي توريستي کانادا اين است که داشتن ويزاي بازديد از کانادا به معني داشتن اجازه ورود به اين کشور نميباشد. بلکه آفيسر در هنگام ورود به خاک کانادا بايد تشخيص دهد که ماهيت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضي بازديد از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ويزاي کوتاه مدت ندارد.
سفر به کانادا مي تواند به دلايل مختلف به شرح زير باشد.
• تعطيلات
• ديدار خانواده
• انجام بيزينس يا همان ويزاي تجاري کانادا
نکات مهم در مورد ويزاي بازديد کانادا
متقاضيان ايراني براي اخذ ويزاي توريستي کانادا نياز به انجام آزمايشات پزشکي ندارند. البته در موارد خاص در صورتي که به کشورهاي خاصي در يک سال ماقبل درخواست ويزاي توريستي کانادا سفر کرده باشيد ممکن است انجام آزمايشات پزشکي ويزاي کانادا درخواست شود.مشکلات پزشکي و سوء پيشينه ميتواند منجر به عدم دريافت ويزاي کانادا شود.بازديد کننده کانادا بايد بتواند اثبات کند که از نظر مالي توان ساپورت در مدت زمان حضور در کانادا را دارد.متقاضيان ايراني براي اخذ ويزاي توريستي کانادا نياز به انجام انگشت نگاري سفارت کانادا يا همان بيومتريک دارند. هم اکنون سفارت کانادا در تهران فعال نميباشد و متقاضيان بايد به کشورهاي ديگر مراجعه نمايند.
مدت زمان اخذ ويزاي توريستي کانادا
مدت زمانيکه براي صدور اين نوع ويزا براي ايرانيان اعلام شده حداقل ۱۳۳ روز ميباشد. ولي در بيشتر موارد بر اساس تجربه کمتر از اين مقدار پروسه طول خواهد کشيد. ما در بسيار از پرونده ها در کمتر از ۳۰ روز ويزاي متقاضيان را دريافت کرده ايم. زمان صدور ويزاي توريستب کانادا، نسبت به شلوغي درخواست هاي ويزا متغير ميباشد و به صورت منظم از طريق سايت اداره مهاجرت کانادا به روز رساني ميشود.
مدارک موردنياز براي ويزاي توريستي:
-اصل پاسپورت هاي جديد و قديمي
-ترجمه شناسنامه هر يک از متقاضيان
-ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام مي کنند.”
-تکميل فرم درخواست ويزا Application form
-تکميل فرم اطلاعات خانوادگي Family Information
-يک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگي زمينه سفيد
-ترجمه سند ملکي در صورت وجود
-ترجمه مدارک شغلي
-گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهيانه باشد
-نامه تمکن Bank Statement به زبان انگليسي ممهور به مهر امور بين الملل بانک
-دعوتنامه به همراه مدارک مالي و کارت شناسايي فرد دعوت کننده
-مدارک اثبات رابطه خويشاوندي دعوت شونده با دعوت کننده
-رزرو بليط رفت و برگشت به کانادا
-رضايت نامه کتبي والدين براي خروج فرزند، درصورتي که فرزند زير ۱۸ سال آنها به تنهايي يا با يکي از والدين سفر مي کند.
اعتبار ويزاي کوتاه مدت کانادا:
اعتبار ويزاهاي کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزباني کنترل مي شوند. به طور معمول متقاضيان ويزاي توريستي و ديداري مي توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کساني که سوپر ويزا دريافت کرده اند اجازه دارند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ويزا به صورت Multiple صادر شده باشد چند بار ورود است و به دارنده ويزا امکان مي دهد به طور متعدد وارد کانادا شود.
فرزانداني که بدون والدين سفر مي کنند:
در صورتي که فرزندان زير ۱۸ سال بدون والدين سفر مي کنند بايد رضايت نامه کتبي والدين خود را به همراه ساير مدارک ارائه نمايند و بايد مشخص شود وظيفه سرپرستي از وي در مدتي که در کانادا اقامت دارد با چه کسي است. هم چنين اگر فقط يکي از والدين همراه فرزند باشد، بايد رضايت نامه والد ديگر را داشته باشد.
چند توصيه مهم و کاربردي
متقاضياني که براي ديدن جاذبه هاي کانادا، ديدار اقوام و آشنايان، شرکت در همايش و کنگره و يا دوره هاي کوتاه مدت تحصيلي قصد ورود به اين کشور را داشته باشند، به عنوان ويزيتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه مي دهند. توجه نماييد که در اپليکيشن فرم هاي جديد، گزينه اي براي انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد؛ به اين معنا که تمامي درخواست ها به يک شکل به سفارت ارجاع داده مي شوند و درنهايت تصميم گيري در خصوص مدت زمان اعتبار ويزا و يک يا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.
از آن جايي که در اکثر موارد، تاريخ خاتمه ويزا با تاريخ انقضاي پاسپورت يکي است، پيشنهاد مي کنيم در صورتي که اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعويض نماييد. اعتبار کل ويزاي کانادا براي مدت زمان استفاده از آن است که اگر چند بارورود Multiple باشد، اجازه سفرهاي مکرر را به دارنده آن مي دهد. توجه داشته باشيد که در ويزاي عادي متقاضي نمي تواند در هر بار ورود، بيشتر از شش ماه در کانادا اقامت کند مگر اينکه سوپر ويزا داشته باشد که در اين صورت مي تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا بماند


1396/04/18

Bookmark and Share   شماره خبر :1084 تعداد بازدید :1093

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload