OK

استان نیوبرانزویک در یک نگاه

مرکز: فردریکتون
بزرگترین شهر: سنت جان
زبانهای رسمی: انگلیسی و فرانسوی
مساحت کل: 72,908 کیلومترمربع
جمعیت در سال 2011: 751,171
تولید ناخالص ملی در سال 2009: 27.497 میلیارد دلار

نیوبرانزویک ایالتی است ساحلی در شرق کانادا و در کنار اقیانوس اطلس و هم مرز با ایالات متحده آمریکا. در این ایالت ، به دلیل گذشته تاریخی و هم مرزی با ایالت کبک مردم به دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی گفتگو میکنند. جمعیت این استان حدود 750,000 نفر است که در مساحتی حدود 73,000 کیلومتر مربع زندگی میکنند. مرکز نیوبر انزویک شهر زیبا و تاریخی فردریکتون است که در سال 2009 به همراه شهر کاراکت بنام پایتخت فرهنگی کانادا نامگذاری شد. فردریکتون مرکز اداری و دانشگاهی استان بوده و بیشتر دفاتر دولتی در آن مستقر است. از مزایای این استان ، علاوه برمزایایی مانند سیستم درمان و آموزش متوسطه رایگان سراسری کانادا، میتوان به مواردی چون مناسب بودن قیمت مسکن و امنیت بالای اجتماعی شهروندان اشاره کرد، به طوری که نیوبرانزویک در پایین ترین رده از لحاظ جرم و جنایت در کانادا قرار دارد. هم چنین فردریکتون تنها شهری در کانادا است که در سال 2008 از طرف موسسه جوامع باهوش در نیویورک به عنوان یکی از هفت شهر باهوش دنیا انتخاب شد. در این سال فردریکتون و مانکتن ( یکی از سه شهر بزرگ این ایالت و مرکز تجاری استان ) به ترتیب رده های دوم و سوم را از لحاظ خوشرفتاری و تخفیفهای مالیاتی بدست آورده اند. شهر سنت جان مرکز صنعتی استان میباشد و سرمایه گذاری های عمده در بخش انرژی مانند نیروگاه عظیم هسته ای و پالایشگاه دراین شهر انجام شده است.

مهاجرت بیزینسی و حمایت خانواده


مهاجرت بیزینسی

این روش برای صاحبان مشاغل(بیزینس) یا مدیران ارشد موسسات و شرکتهامیباشد و در حال حاضر بسته بوده و استان پرونده جدیدی در این روش نمی پذیرد.

کارگر ماهر با حمایت خانواده

در این روش متقاضی از طریق حمایت یکی از بستگان نزدیک (که حداقل 12 ماه متوالی قبل از تشکیل پرونده، مقیم استان نیوبرانزویک بوده و دارای اقامت دایم یا سیتی زنی میباشد و نیز وابستگی مالی به دولت کانادا ندارد) میتواند اقدام به مهاجرت نماید، همچنین متقاضی پس از اخذ اقامت دایم میبایست در نیوبرانزویک زندگی نماید.
در این روش متقاضی میبایست شرایط ذیل را دارا باشد: متقاضی یا همسرش، فرزند غیروابسته، خواهر یا برادر، خواهرزاده یا برادرزاده ویا نوه فرد حمایت کننده باشد داشتن سن بین 22 تا 50 سال دانستن کافی زبان انگلیسی یا فرانسه داشتن حداقل 2 سال سابقه مرتبط با شغل آینده در نیوبرازویک در 5 سال اخیر داشتن حداقل مدرک دیپلم داشتن بودجه کافی جهت شروع زندگی در استان (10,000 دلار کانادا برای متقاضی و 2000 دلار کانادا برای هر عضو دیگر خانواده) پرداخت هزینه های استان (250 دلار کانادا) پرداخت هزینه های دولت مرکزی

اقتصاد

مناطق شهری استان نیوبرانزویک دارای اقتصادی مدرن و مبتنی بر خدمات در بخش های درمانی، آموزشی، مالی، بیمه و خرده فروشی میباشند.
این بخش ها بطور یکسان در تمامی مراکز سه گانه شهری استان گسترده شده اند. علاوه بر این شهر سنت جان به عنوان مرکز صنایع سنگین و امکانات و خدمات بندری، فردریکتون به عنوان شهر سرویس های دولتی، دانشگاهی و صنایع نظامی و مانکتن به عنوان شهر تجاری، مرکز توزیع و حمل و نقل با داشتن سیستم ریل و ترمینالهای هوایی شناخته میشوند در نیوبرانزویک اقتصاد مناطق روستایی عمدتا بر پایه جنگل داری، معادن، مزرعه داری وماهیگیری استوار است.
معادن فلزات سنگین نظیر سرب و روی در مناطق شمالی استان قراردارد؛ همچنین یکی ازبزرگترین ذخایر پتاس (کربنات دو سود) جهان در منطقه ساسکس(Sussex) قرار دارد. ذخایر نفت و گاز استان نیز در همین منطقه واقع هستند.
بیزینس برای تازه واردین
دولت استان نیوبرانزویک متعهد به تهیه و ارتقاء برنامه ها و منابع برای کمک به تازه واردینی است که قصد راه اندازی بیزینس در این استان را دارند. برنامه هایی که در این راستا به مرحله اجرا رسیده اند عبارتند از:
برنامه آموزشی استاد-شاگردی(Mentorship program) مهاجرین بیزینسی
در این طرح صاحبان بیزینس با مهاجرینی که قصد راه اندازی بیزینس در استان را دارند همکاری نموده و تجربیات، توصیه ها و راه های ورود به شبکه های حرفه ای بیزینس را در اختیارشان میگذارند. در ابتدای این طرح، هر شرکت کننده یکسری آموزشهای بیزینسی را هم دریافت مینماید.
کلاس های آموزش زبان بیزینسی این برنامه به مهاجرین کارآفرین امکان میدهد که توانایی و مهارت زبان، آگاهی های فرهنگی و اطلاعات لازم در زمینه داشتن کسب و کار موفق را افزایش دهند
هم چنین مراکزی جهت ارایه خدماتی نظیر اطلاع رسانی و سرویس های مالی وجود دارند. خدمات این مراکز عبارتند از ارایه اطلاعات در زمینه های ایجاد و راه اندازی بیزینس جدید، توسعه بیزینس موجود، توسعه نیروی کار، سرمایه گذاری و کار آفرینی.

سیستم و مراکز آموزشی

سیستم آموزش عمومی از پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه (دیپلم) رایگان بوده و این فرصت را برای دانش آموزان فراهم میکند که هر دو زبان انگلیسی و فرانسه را فراگیرند برای تحصیلات تکمیلی (دانشگاه و کالج) دانشجویان میتوانند از وام تحصیلی جهت پرداخت شهریه و هزینه های زندگی استفاده نمایند.
دانشگاه ها و کالج ها: استان نیوبرانزویک در مجموع دارای 27 دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی است.از این میان دانشگاه نیوبرانزویک(UNB) با بیش از 11,000 دانشجو از بیش از 100 کشور جهان، اولین و قدیمیترین دانشگاه کانادا است. http://www.unb.ca
نیوبرانزویک دارای محیطی امن، آرام و مناسب برای دانشجویان و دانش آموزان اینترنشنال است. سالیانه تعداد کثیری دانشجو و دانش آموز از کشورهای شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، آمریکا و آمریکای جنوبی در مراکزآموزشی استان ثبت نام مینمایند. شهریه متوسط دانشگاهها برای مقطع لیسانس برای هر دانشجوی اینترنشنال حدود 12,000 دلار کانادا در سال میباشد .
برای مقطع متوسطه (دانش آموزان اینترنشنال دبیرستان) هزینه تحصیلی برای یکسال تحصیلی حدود 12,000 دلار کانادا است که در صورت بهره مندی از سرویسهای سرپرستی، اقامت و تغذیه ( 3 وعده غذا در روز) این مبلغ به حدود 22,000 دلار افزایش می یابد.
سرپرستی و حضانت به دو روش زیر میسر است:
- خصوصی
- تحت نظارت CHI ( اقامتگاه بین المللی کانادا) جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آب و هوا

آب و هوای استان: نیوبرانزویک دارای آب و هوایی چهارفصل با متوسط حداکثر دما(بر حسب سانتی گراد) مطابق جدول زیر میباشد: ژانویه (وسط زمستان) ، می (وسط بهار)، ژوییه (وسط تابستان) ، اکتبر (وسط پاییز) .


مراکز توریستی

نیوبرانزویک با داشتن سواحلی زیبا از اقیانوس اطلس، سواحل آب گرم شیدیاک، رودخانه ها، جنگل ها و پارک های طبیعی و دست نخورده، یکی از استانهای پر جاذبه توریستی کانادا است. آمارها نشان میدهد که حدود 2.96 میلیون بازدید از استان در سال 2010 ثبت شده که این تعداد مبلغی حدود 1,100,000,000 دلار در استان هزینه کرده اند.
شهرهای اصلی استان:

مانکتن

جمعیت این شهر حدود 140,000 نفر میباشد که از این تعداد 43,000 نفر فرانسوی زبان میباشند.
مانکتن مرکز تجاری، توزیع وحمل و نقل استان بوده که شبکه ریلی و پایانه های هوایی استان را در اختیار دارد.

برخی از مراکز تفریحی شهر عبارتند از:
Magnetic Hill and Zoo
Magic Mountain Water Park
Bay of Fundy National Park
Hopewell Rocks

سنت جان

اولین شهری است که در کانادا به ثبت رسید (سال 1785). این شهر به لحاظ وسعت بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک است که با جمعیتی حدود 130,000 نفر رتبه دوم جمعیتی را بعد از مانکتن دارد. سنت جان شهری بندری و صنعتی است که سرمایه گذاری های عمده در بخش انرژی مانند نیروگاه عظیم هسته ای وپالایشگاه در این شهر انجام شده است.
برخی از مراکز تفریحی شهر عبارتند از:
Rockwood Park
Rainbow Park
Stonehammer Geopark
Nature Park

فردریکتون

مرکز نیوبرانزویک شهر زیبا و تاریخی فردریکتون است که در سال 2009 به همراه شهر کاراکت بنام پایتخت فرهنگی کانادا نامگذاری شد. فردریکتون (و حومه) با جمعیتی حدود 94,000 نفر مرکز اداری و دانشگاهی استان بوده و بیشتر دفاتر دولتی در آن مستقر است. هم چنین فردریکتون تنها شهری در کانادا است که در سال 2008 از طرف موسسه جوامع باهوش در نیویورک به عنوان یکی از هفت شهر باهوش دنیا انتخاب شد.
در این سال فردریکتون و مانکتن ( یکی از سه شهر بزرگ این ایالت و مرکز تجاری استان ) به ترتیب رده های دوم و سوم را از لحاظ خوشرفتاری و تخفیفهای مالیاتی بدست آورده اند. فردریکتون اولین شهر در کانادا است که از سال 2003 سیستم اینترنت بی سیم را در سطح شهر راه اندازی کرده است.
برخی از مراکز تفریحی یا توریستی شهر عبارتند از:
Kings Landing - Killarney Lake - Trails-85 Km - Kings wood Golf - Mactaquac National Park,- Mactaquac Golf,- Mactaquac - TreeGo - Crabbe Mountain - Odell Park