OK

درباره گرانادا

گرانادا ، یا "جزیره ادویه"، یکی از جزایر زیبا و دست نخورده با مناظری چشمگیر و جنگل های بارانی گرمسیری، کوه ها، آبشارها و سواحل طلایی است که از سراسر جهان بازدید کنندگان را به سوی خود دعوت میکند. نزدیکی گرانادا به خط استوا٬ آب و هوای آن را در طول سال بطور یکسان بین ۲۳ تا ۲۸ درجه سانتیگراد حفظ میکند. گرانادا با وسعت ۳۴۴ کیلومتر مربع دارای بیش از ۱۰۸ هزار نفر جمعیت و سیستم حکومتی آن دموکراسی و به شکل پادشاهی مبتنی بر قانون اساس است. پایتخت آن شهر سنت جورج است و زبان رسمی آن انگلیسی میباشد. واحد پول آن دلار کارائیب شرقی است و هر دلار آمریکا معادل ۲/۷ دلار کارائیب شرقی میباشد.

سیستم سیاسی

سیستم سیاسی این کشور ٬ دموکراسی و به شکل پادشاهی مبتنی بر قانون اساس است و مانند استرالیا و کانادا ٬ زیر نظر ملکه انگلیس ٬ ولی بطور مستقل٬ اداره میشود. حقوق اساسی شهروندان٬ مانند کانادا و استرالیا ٬ از استاندارد بالایی برخوردار است و دارندگان پاسپورت این کشور میتوانند آزادانه و بدون ویزا به بسیاری از کشورها ٬ از جمل ه کشورهای گروه شینگن ٬ انگلیس و هنگ کنگ سفر نمایند. شهروندی کشور گرانادا مدام العمر بوده و برای حفظ آن نیازی به حضور و اقامت در آن کشور نیست.

اقتصاد

گرانادا دارای صنعتی باز مبتنی برگردشگری است. طی دو دهه گذشته٬ پایه اقتصاد این کشور از کشاورزی به صنعت گردگشگری تغییر نموده است. محصولات اصلی صادراتی این کشور عبارتند از: انواع ادویه ترشیجات٬ کاکائو٬ مرکبات٬ موز٬ میخک و دارچین محصولات تولیدی گرانادا در ابعادی کوچکتر بوده و تنها به تولید محصولاتی نظیر منسوجات٬ نوشیدنی ها٬ برخی مواد غذایی و مونتاژ قطعات الکترونیکی محدود میشود. در مقابل٬ صنعت گردشگری با افزایش سرمایه گذاری خارجی٬ در سالهای اخیر٬ رشد چشمگیری داشته است. همزمان٬ رشد وسیع ساخت و ساز و تولید در رشد ملی کشور بسیار موثر بوده است.

سیستم درمانی

در گرانادا ٬ خدمات پزشکی هم بصورت خصوصی و هم دولتی دیده میشود و دولت صاحب ۴ بیمارستان میباشد.

سیستم آموزشی

با نرخ باسوادی بالا٬ جمعیت گرانادا بسیار تحصیل کرده است. دانشگاه سنت جورج٬ با ۶۰ هزار دانشجو از بیش از ۱۴۰ کشور دنیا٬ و ۳۵ سال سابقه تاسیس٬ رشته های پزشکی و دامپزشکی را به علاقمندان ارایه میدهد. سیستم آموزشی برگرفته از سیستم آموزشی بریتانیا است. اکثر مراکز آموزشی متعلق به دولت بوده و بهمین جهت٬ آموزش از ۵ تا ۱۶ سالگی رایگان میباشد. در گرانادا حداقل ۱۸۴ مدرسه در سطوح مختلف وجود دارد و دانشگاه اصلی آن نیز دانشگاه سنت جرج است که رشته های اصلی تحصیلی آن پزشکی و دامپزشکی است

برنامه های اعطای شهروندی گرانادا

برنامه های شهروندی گرانادا٬ این امکان را به افراد متقاضی و خانواده هایشان میدهد که بتوانند شهروندی این کشور را از طریق سرمایه گذاری در پروژه های مورد تایید دولت و یا از طریق اهدای سرمایه به صندوق ملی دولت٬ کسب نمایند.
میزان سرمایه گذاری در هر یک از روشهای اشاره شده٬ حداقل ۲۰۰ هزار دلار میباشد و لازم به ذکر است که سایر هزینه ها نظیر هزینه های دولتی٬ هزینه دفاتر نمایندگی عامل ٬ هزینه های اضافه شده به ازای تعداد افراد خانواده و هزینه های وکالت ٬ به مبالغ اشاره شده٬ اضافه میگردند.

چرا گرانادا

با توجه به مزیتهای اخذ شهروندی گرانادا ٬ گروه هایی که بیشترین بهره را از این شهروندی خواهند برد عبارتند از: ۱- تاجران و صاحبان بیزینس هایی که برای کسب و کار خود٬ مدام نیاز به سفر به کشورهای مختلف داشته و لازم است سریع و آزاد به هر کشور سفر نمایند. این گروه میتوانند از دسترسی به کارت اعتباری ٬ نقل و انتقال مالی بین المللی ٬ داشتن حساب ارزی معتبر با نرخ برابری ثابت در برابر دلار آمریکا و پایین بودن هزینه های تجارت بین المللی ٬ بهرمند گردند.
۲- کسانی که برای مهاجرت به کانادا ٬ آمریکا یا استرالیا واجد شرایط نیستند و یا اگر هستند٬به دلیل مشغله شغلی و درآمد بالای بیزینسی در کشور خود٬ قادر به ترک طولانی مدت کشور خود نبوده لذا امکان حفظ اقامت آن کشورها و در نهایت اخذ شهروندی آنها را ندارند. این گروه عمدتا قادر به تمدید کارت های اقامت خود در کانادا٬ آمریکا یا استرالیا نبوده و شانس تمدید اقامت و شهروندی خود را از دست میدهند.
۳- کسانی که به فکر تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور خود بوده و با سخت گیریهای شدید صدور ویزای تحصیلی کشورهای دیگر مواجه هستند. این گروه می توانند از سیستم آموزش گرانادا که تا پایان دوره دبیرستان رایگان بوده و سیستم آموزشی آن منطبق بر سیستم انگلستان است٬ برای فرزندان خود استفاده نموده و برای مقاطع بالاتر با اخذ آسان ویزای تحصیلی کانادا یا امریکا٬ آینده تحصیلی فرزندان خود را تضمین نمایند. بدیهی است٬ پس از تحصیل در کانادا یا آمریکا٬ شانس گرفتن اقات دایم این کشورها٬ از طریق برنامه های مهاجرتی٬ افزایش می یابد.
۴- کسانی که مایل به ترک کشور خود نیستند ولی به دنبال راه حلی برای سفرهای آزادانه تفریحی به سایر کشورهای دنیا میباشند.

مزیتهای اخذ شهروندی گرانادا

۱- اخذ شهروندی از یکی از کشورهای صلح آمیز و قابل اعتماد٬ کشوری با سابقه طولانی در ارایه شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری
۲- سفر به بیش از ۱۱۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا ٬ از جمله این کشورها میتوان به انگلستان٬ سنگاپور و هنگ کنگ و کلیه کشورهای حوزه شینگن اشاره نمود. برای مشاهده لیست کامل کشورهایی که میتوان بدون ویزا به آنها سفر کرد، اینجا کلیک کنید.
۳- تسهیل در اخذ ویزای امریکا و کانادا
۴- معافیت مالیاتی بر درآمدهای خارجی٬ ارث و هدیه
۵- شهروندی مادام العمر با حق زندگی و کار در گرانادا و امکان سرمایه گذاری و تجارت با کلیه کشورها
۶- امکان حفظ تابعیت قبلی همراه با اخذ تابعیت گرانادا
۷- نداشتن شرط اقامت در گرانادا قبل و بعد از اخذ تابعیت
۸- محرمانه ماندن کل پروسه دریافت شهروندی
۹- سریع و کوتاه بودن پروسه اخذ شهروندی٬ حداکثر ۵ ماه
۱۰- ثابت بودن نرخ تبدیل پول رایج کشور با دلار آمریکا که امنیت در تجارت جهانی را بهمراه دارد
۱۱- نداشتن شرط حداکثر سن و حداقل دارایی و عدم نیاز به دانش زبان

مراحل اخذ شهروندی گرانادا

در مرحله نخست٬ متقاضی میبایست نسبت به تکمیل فرمها ٬ آماده سازی مدارک٬ انجام آزمونهای پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه اقدام نماید. مدارک و فرمهای مرحله نخست٬ با کمک و مشاوره نماینده عامل اداره مهاجرت دولت گرانادا٬ تهیه و تکمیل شده و سپس توسط همان نماینده عامل٬ تحویل اداره مهاجرت گرانادا میگردد. اداره مهاجرت گرانادا نسبت به بررسی مدارک و انجام چک امنیتی اقدام نموده و سپس نامه ای مبنی بر تایید پرونده و قبولی متقاضی صادر مینماید. این نامه از طریق نماینده عامل ٬ به متقاضی ارایه میگردد. سپس اداره مهاجرت نسبت به صدور گواهی ثبت شهروندی اقدام مینماید که با استفاده از آن ٬ پاسپورت صادر می شود.